ZKO  Rožmitál pod Třemšínem  č. 034

                         

 Náš klub sdružuje partu lidí, které spojuje láska ke psům a zájem o sportovní kynologii. Zabýváme se sportovním výcvikem psů dle Národního zkušebního řádu NZŘ i Mezinárodního zkušebního řádu IPO. Kromě sportovního výcviku je samozřejmě hlavním a trvalým cílem výchova našich psů, která je nezbytná pro šťastné soužití psa a člověka. Jedinou ale nenahraditelnou odměnou naší práce je radost psovoda a psa ze společně aktivně stráveného času.

Sportovní kynologie má tři základní disciplíny – pachové práce, poslušnost a obranu. Každá se skládá z řady cviků, které jsou ještě rozděleny podle náročnosti. Takže na svoje si přijde úplný začátečník i zkušený psovod, štěně i pes v nejlepších letech.

V současné době máme nepravidelné výcvikové dny ve výcvikovém areálu Dog Center Ajax ve Volenicích. Tento moderní areál, který v rámci spolupráce s DCA můžeme využívat, nám umožňuje trénovat s kvalitním zázemím. Toto zázemí využíváme i při pořádání kynologických akcí. Kromě toho se scházíme na „starém cvičáku“ v Rožmitále, jehož hlavními přednostmi jsou krásné klidné prostředí se stínem lesa a čerstvou vodou v potoce. To je neocenitelné hlavně v letních měsících.

V našich řadách uvítáme zájemce o výcvik sportovní kynologie, kterým rádi pomůžeme se vším, co k výcviku a výchově psa patří.